Proje Ekibi

Elmas Arus (Proje Direktörü): Trakya Üniversitesi Radyo-TV Yayıncılığı ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakülteleri’nden mezun olmuştur. 2009 yılından beri Türkiye’deki Roman nüfusunun sosyal içermesi, önyargı ve ayrımcılıkla mücadele ve dezavantajlı gruplara yönelik devlet politikalarının geliştirilmesi için farkındalık ve savunuculuk faaliyetleri yapan Sıfır Ayrımcılık Derneği’nin kurucu başkanıdır. 2014 yılında Avrupa Konseyi Raoul Wallenberg İnsani Yardım Ödülü’ne layık görülmüştür. Türkiye’nin 38 şehrinin 400 Roman mahallesinde Roman üst başlığı altında toplanan Rom, Dom, Lom ve Abdal gruplarının yaşamlarını anlatan ve ulusal ve uluslararası alanda birçok ödül almış Buçuk belgeselinin yönetmenidir.

Ulaş Bayraktar (Proje Danışmanı): Galatasaray Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu Ulaş Bayraktar yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Paris Siyasal Bilimsel Enstitüsü’nde tamamladı. 29 Nisan 2017 KHK’sı ile kamudan kamuya ihraç olana kadar Mersin Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışan Bayraktar Kültürhane’nin kurucu ortaklarından ve çalışanlarından biri olarak bildiği işi farklı bir biçimde sürdürmeye çalışıyor.

Hülya Çokşen (Proje Koordinatörü): İstanbul Üniversitesi Bankacılık Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Sıfır Ayrımcılık Derneği dahilinde birden fazla organizasyonun proje koordinatörlüğünü üstlendi ve derneğin finansal devamlılığı konusunda destekte bulundu. İzzetpaşa Toplum Merkezi’nin koordinatörlüğünü üstlendi. Kurumsal kapasite konusunda yerel sivil toplum kuruluşlarına destek vermeye devam etmektedir.

Ekin Çuhadar (Proje Koordinatörü): Boğaziçi Üniversitesi Fen Bilimleri Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku programında Türkiye’de eğitim hakkının pratik edilişini Roman çocukların deneyimleri ile değerlendirdiği tez çalışması ile yüksek lisansını tamamlamıştır. 2014 yılından beri nitelikli eğitime ve sosyal etkinliklere erişimi kısıtlı, kırılgan gruplara mensup çocuklar ve gençler ile bilime, sanata ve spora dayalı çalışmalar aracılığı ile sahada bir araya gelmektedir. Sıfır Ayrımcılık Derneği’ nin yürüttüğü projelerde aldığı görevlerin yanı sıra Raoul Wallenberg İnsan Hakları Araştırmaları Programı kapsamında eğitim hakkına yönelik çalışmalarına devam etmektedir.