Proje Ekibi

Proje Ekibi

Elmas Arus (Proje Direktörü): Trakya Üniversitesi Radyo-TV Yayıncılığı ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakülteleri’nden mezun olmuştur. 2009 yılından beri Türkiye’deki Roman nüfusunun sosyal içermesi, önyargı ve ayrımcılıkla mücadele ve dezavantajlı gruplara yönelik devlet politikalarının geliştirilmesi için farkındalık ve savunuculuk faaliyetleri yapan Sıfır Ayrımcılık Derneği’nin kurucu başkanıdır. 2014 yılında Avrupa Konseyi Raoul Wallenberg İnsani Yardım Ödülü’ne layık görülmüştür. Türkiye’nin 38 şehrinin 400 Roman mahallesinde Roman üst başlığı altında toplanan Rom, Dom, Lom ve Abdal gruplarının yaşamlarını anlatan ve ulusal ve uluslararası alanda birçok ödül almış Buçuk belgeselinin yönetmenidir.

Ulaş Bayraktar (Proje Danışmanı): Galatasaray Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu Ulaş Bayraktar yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Paris Siyasal Bilimsel Enstitüsü’nde tamamladı. 29 Nisan 2017 KHK’sı ile kamudan kamuya ihraç olana kadar Mersin Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışan Bayraktar Kültürhane’nin kurucu ortaklarından ve çalışanlarından biri olarak bildiği işi farklı bir biçimde sürdürmeye çalışıyor.

Hülya Çokşen (Proje Koordinatörü): İstanbul Üniversitesi Bankacılık Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Sıfır Ayrımcılık Derneği dahilinde birden fazla organizasyonun proje koordinatörlüğünü üstlendi ve derneğin finansal devamlılığı konusunda destekte bulundu. İzzetpaşa Toplum Merkezi’nin koordinatörlüğünü üstlendi. Kurumsal kapasite konusunda yerel sivil toplum kuruluşlarına destek vermeye devam etmektedir.